Bize Ulaşın: 0 224 443 44 88

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri günümüz yaşam koşulların da farklı yerler de farklı amaç ve ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. 

Kamera sistemleri üreticileri  günümüz de çalışma teknolojisi olarak bir den fazla teknoloji kullansalar da genel olarak görüntü kalitesi ve çalışma mantığı olarak birbirlerine benzerlik gösterirler. 

Kamera sistemlerin de genel olarak  ıp kamera sistemleri ve analog hd kamera sistemleri olarak iki farklı görüntü iletme teknolojisi kullanılır.

Ip kamera sistemleri ile analog hd kamera sistemlerini biribirin den ayıran en önemli özelliklerini şöle sıralaya biliriz.

  • Ip kamerlar da görüntü iletimi için Cat6 data kablosu kullanılır analog kameralar da ise Cctv 2+1 ya da 4+1 kablo kullanılır
  • Ip kameralar da kayıt cihazı olarak network kayıt cihazı yani NVR (Network Video Recorder) kullanılır
  • Analog Hd kameralarda ise DVR (Digital Video Recorder) kayıt cihazı kullanılır.
  • Ip kamaralar ile  video analiz yapılabilir yüz tanıma, alan ihlali, kayıp nesne, yabancı nesne ,yasak park gibi bir çok farklı video analiz özelliği ihtiyaca göre kullanılabilir.
  • Ip kameralar da 2 mp yani 1920*1080p çözünülürlük den 12 mp yani 4K ultra hd çönürlüğe kadar görüntü kalitesi elde edilebilir.
  • Analog hd kameralar da cctv kablo üzerin den   en fazla 5 mp çözünürlük elde edilebilir.
  • Ip kamera sistemlerin de network kayıt cihazları 4 kanal dan  256 kanala kadar kayıt yapabilen cihazlar mevcuttur. Projenizin ihtiyatlarına göre uygun kayıt cihazı belirlenir 

Analog hd kayıt cihazları en fazla 32 kanala kadar destek verir kamera sayınız 32 adet den fazla ise ikinci bir kayıt cihazına ihtiyaç  duyulur.

         

                     

Bize Ulaşın
Tüm Soru ve Önerilerimiz İçin.